KONST / Litografier / Färglitografi 9262396
*
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:35:46
1
100 kr
19/11 18:39:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:35:46 | 1 | 100 kr |
19/11 18:39:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29